.

.

New
MYNT3D Супер 3D Пенкало, 1.75 mm ABS и PLA Компатибилен 3D Печатење Пен

MYNT3D Супер 3D Пенкало, 1.75 mm ABS и PLA Компатибилен 3D Печатење Пен

DEN 959.76

Стока
Достапно.

Претворете го вашиот обични цртежи во 3 D дела на уметноста.Stepless брзина лизгач ви овозможува да го регулира протокот за оптимална контрола на материјалот, додека сте цртање.Ново : ултразвучно запечатени млазницата е речиси заглави-доказ и обезбедува на пазарот водечки издржливост.Супер 3 D Печатење на Пенкало е одлична за деца, уметници и инженери од сите возрасти.Комплет вклучува 3 бои на ABS пластика со вжарено A/C адаптер и тенок, ергономски допир пенкало со 1 година ограничена гаранција.Лавра, скици и боја во 3 D со овој квалитет пенкало.Видете слики погоре.Има stepless променлива истиснување за контрола на брзината, со кој се овозможува за бирање во совршен проток.Температурата може да се промени за да се овозможи ABS или PLA печатење.Овој цртеж комплет доаѓа со лесни, ергономски перо, 3 бои на ABS пластика и 100-240 V AC 50/60 Hz адаптер.Тоа има Излезна Моќност од 10 W со Текст моќност од 5 Volts/DC 2 A, па тоа е безбедно да се користи на отворено, како и.FCC, CE, и Ro HS-уверение.Претворете го вашиот обични цртежи во 3 D дела на уметноста.Цел твое денес!Нерешено, проектирање, изградба, поправка и повеќе со MYNT3 D Супер 3 D Пенкало.Проверете ги нашите проекти и вежби со водич на интернет за да ја добиете вашата имагинација тече!.Супер 3 D Пенкало користи истите менувачот и заменливи млазницата дизајн како Про 3 D Пенкало.Тоа не имаат OLED дисплеј или дискретни температура прилагодување.Таму е наместо температура прилагодување завртка за префрлување помеѓу ABS и PLA.

Детали

Свеж

Избор на клиенти