.

.

New
Чудо Растенија, Корени - Чиста Терапевтски Одделение Етерично Масло Корен Чакра Синергија Мешавина (2.5 ml)

Чудо Растенија, Корени - Чиста Терапевтски Одделение Етерично Масло Корен Чакра Синергија Мешавина (2.5

DEN 238.56

Стока
Достапно.

1 чакра етерично масло мешавина нудат тука се состои од шест етерични масла кои се вредност за своите уникатни за зајакнување на енергија на Коренот Чакра и да ги инспирира избалансирани олицетворение на нејзините карактеристики. 100% Чиста Етерични Масла од Ветивер, Хо Дрво, Opoponax, и Ѓумбир.Нема филери, синтетика или пестициди.Ова масло е чиста љубов!.Направен во Хаваи.Постојат бројни начини за работа со оваа чакра да се зајакнат, но во центарот на сите нив е зајакнување на посветеност да се почитуваат себе си, без оглед на вашите околности, како и да се направи една точка на поврзување со природата и на вашиот сопствен сексуалност.Првата чакра етерично масло спој може да инспирира таква посветеност, како и желбата да се задржи на посветеност.Секој арома избрани за оваа 1 чакра етерично масло смеса се додава уникатна вредност во однос на исцелување Корен Чакра прашања.Еве кратка листа на секоја масло придобивки : Ветивер (Vetiveria Zizanioides) - ни го Држи стабилен и го запира вителот на умот.Смирувачки и заземјување.Хо Дрво (Cinnamomum Camphora) - ги Смирува непостојаноста мисли и чувства кога нервите се чувствуваат вознемирени.Промовира чувства на мир.Opoponax (Commiphora Erythrea) - Олеснува чувства на вознемиреност и само-сомнеж, ги смирува дишење, и помага да се отстрани анксиозност.Помага да се прости од потребата за битка.Ѓумбир (Zingiber Officinalis) - Ова масло invigorates, energizes, го поттикнува, го зајакнува, и се загрева на умот и телото.

Детали

Свеж

Избор на клиенти