.

.

New
CamRade Wetsuit водоотпорен Камера Raincover за Sony Венеција

CamRade Wetsuit водоотпорен Камера Raincover за Sony Венеција

DEN 5976.00

Стока
Достапно.

wet Suit ВЕНЕЦИЈА - пронаоѓачот на изглед го Покрие - Транспарентно Леќа Опфаќа (2) - Водоотпорен Складирање Торбичка со Патент - cam Rade 5 годишна Гаранција.Форма-опремени за Sony ВЕНЕЦИЈА Cine Alta камери.По мера направени од водоотпорен материјал со мека обвивка.Заштита од лоши временски услови.Целосен пристап до контроли, пристаништа, мемориски картички, прикажување, зум и батеријата.Како употребливост и сигурност е еден од главните грижи за оператори, особено во тешка или критична снимањето услови.Со користење на Sony ВЕНЕЦИЈА Cine Alta вие едноставно можете да се концентрирате на снимањето и не грижете се за ништо друго.Дизајнот на cam Rade wet Suit ВЕНЕЦИЈА помага да се олесни овој е премногу.Оваа cam Rade дожд маска е направена од водоотпорен материјал со мека обвивка дека minimalizes несакани звучни ефекти за време на работата.Тоа исто така ја намалува брзината на камерата прегревање со дозволување на топол воздух за да избега преку отвори и дупки.Поради многу паметни отвори на Do P може да се користи на покријат околу саканата конфигурација на камерата.Повеќе патенти на дното овозможи лесно монтирање на tripod или пиедестал додека уште се заштитени од вода јавните нагоре.На wet Suit се добива со јасна заштита опфаќа за нормална и долго леќа, што си сигурен дека било кои леќи може да се користат ќе бидат добро заштитени.Кога леќата е пократок од покрие ова може да биде укината назад до точната големина.Целосен пристап и видливост при користење е загарантирана со неколку јасни винил прозорци, кои можат да бидат лесно отворени и затворени со кука и јамка сврзувачки елементи.Оваа ставка ќе бидат доставени до вас во водоотпорен торбичка со патент, која може да се користи за чување и транспорт на поклопецот кога не е во активна употреба.

Детали

Свеж

Избор на клиенти