.

.

New
hansgrohe Metris S Модерна Низок Проток Заштеда на Вода 1-Рачка 1 13-инчен Високи Бања Потоне Тапа во Бранеа Никел, 31020821

hansgrohe Metris S Модерна Низок Проток Заштеда на Вода 1-Рачка 1 13-инчен Високи Бања Потоне Тапа во Бранеа

DEN 1161.60

Стока
Достапно.

СУПЕРИОРЕН ДИЗАЈН : германски дизајн и инженеринг обезбедува оптимални перформанси за сите на вашата бања тапа потреби.ФЛЕКСИБИЛНИ КОНФИГУРАЦИЈА : Ова е една дупка тапа што исто така може да се инсталира во текот на постојните 3-дупка контра конфигурации (baseplate се продава одделно).ЦВРСТИ МАТЕРИЈАЛИ : Цврсти месинг изградба обезбедува долго производ живот.ТЕЧЕЊЕ-СЛОБОДНО : керамичка кертриџ обезбедува долгорочна, течење-без операција и се протега производ живот.ЕДНОСТАВЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ : На лесен-за-чистење на анти-limescale силикони aerator се оптимизира проток на вода перформанси и можат да бидат брзо избришани чисти.ПРОТОК на ВОДА : Низок Проток во согласност стапка од 1,2 GPM.СПРЕЈ ТИП : Ова тапа карактеристики на aerated спреј кој предизвикува помалку јавните од традиционалните чешми.ПОСИЛНИ се СПРАВИ со : На boltic рачката за заклучување овозможува повторна употреба на вашиот тапа без да се загуби по пат.ИНСТАЛАЦИЈА БЕЛЕШКИ : Hansgrohe препорачува лиценциран водоводџија инсталирате овој производ.ОГРАНИЧЕН ЖИВОТ на ПОТРОШУВАЧИТЕ ГАРАНЦИЈА : Сите hansgrohe производи се покриени со ограничена производителот гаранција применлива во оригиналните набавувачот.Дизајн Со палета на модели и стилови, поврзан со квалитет и дизајн што очекувате од hansgrohe, сон бањи стане реалност.Бања чешми со hansgrohe изпускам прекрасен дизајн со супериорни перформанси и издржливост.Изберете ја вашата посакувана славина, па да пребарувате на целата производ suite за комплементарна додатоци.Германскиот инженерски осигурува својот живот на доследна и сигурен операција.Одржување на Производи што функционираат совршено се од суштинско значење.За да се обезбеди дека тие го прават, секој hansgrohe производ 100% воздух тестирани во производство.hansgrohe чешми функција силикони aerator дека оптимизира проток на вода перформанси, отпорен на минерални депозит build-up, и е дизајнирана да биде лесно да се избриша чисти.Инсталацијата Може да биде инсталиран во постоечките 1 или 3 дупка контра конфигурации.Стандард 3/8-инчен цевка врска црева вклучени (во прилог).Baseplate се продава одделно.Ве молиме да ги почитувате сите локални, државни и федерални водовод кодови и прописи.Инсталација настава линкот подолу.За Поддршка на корисниците [email protected]

Детали

Свеж

Избор на клиенти