.

.

New
KOHLER 77966-BL Компоненти Потоне Spout, Мат Црна

KOHLER 77966-BL Компоненти Потоне Spout, Мат Црна

DEN 1893.60

Стока
Достапно.

Високи висина е идеален за брод-стил тоне.За користење со Компоненти К-77974-4, K-77974-8, К-77974-9, или К-77963-8 A тапа рачки (се продава одделно). 6-11/16-инчен spout дофат. 1. 2 gpm (литри во минута) максимален проток на 60 psi.Вклучува метал допир-активирана на мозоци со 1-1/4-инчен tailpiece.Координатите со Компоненти чешми, туш украси и додатоци да ја заврши својата бања.Го прилагодите вашиот бања со Компоненти линија.Изберете ја вашата spout и рачки за персоналните тапа. 3-дупка за инсталација.Модерна форма ги задоволува современите функција : KOHLER Компоненти колекција е дефинирано од страна на контролирани форми и старк прецизност во секоја линија и агол.Со Компоненти, да дизајн вашиот сопствен бања.Изберете spout, рачки, а заврши да се изгради свој потпис модерен изглед.Со убедливо архитектонски естетски, оваа Лента spout Карактеристики : висок висина која ја надополнува брод-стил тоне.Го спарите со вашиот избор на Компоненти потоне тапа рачки за персоналните дизајн.Карактеристики : Висок висина е идеален за брод-стил тоне.За користење со Компоненти К-77974-4, K-77974-8, К-77974-9, или К-77963-8 A тапа рачки (се продава одделно). 6-11/16-инчен spout дофат. 1. 2 gpm (литри во минута) максимален проток на 60 psi.Вклучува метал допир-активирана на мозоци со 1-1/4-инчен tailpiece.Координатите со Компоненти чешми, туш украси и додатоци да ја заврши својата бања.Материјал : Премиум метална конструкција.KOHLER завршува спротивстави на корозија и оцрни.Инсталација : Распространета или далечински вентил.За 8-инчен или 16-инчен центри.Вода Конзервација & Попусти Water Sense® -етикетирани 1. 2-gpm чешми користат најмалку 45% помалку вода од стандардните 2. 2-gpm чешми додека сеуште состанок строги перформанси упатства.Овој производ може да ви помогне зграда заработи Вода Ефикасност поени во LEED® Зелена Зграда Рејтинг Систем.Овој производ ги исполнува водата заштеди барања за Калифорнија Енергија Комисија (ЦИК), CALGreen, и Колорадо SB 14-103.

Детали

Свеж

Избор на клиенти