.

.

New
Репер Абразиви 4-1/2 Тип 1 Алуминиум Сечење Тркала 0.040 Дебела 7/8Арбор Max. ВРТЕЖИ во минута 13300-25 Пакет

Репер Абразиви 4-1/2 Тип 1 Алуминиум Сечење Тркала 0.040 Дебела 7/8Арбор Max. ВРТЕЖИ во минута 13300-25 Пакет

DEN 551.76

Стока
Достапно.

КОЛИЧИНА : Репер Абразиви 25 пакет 4.5" метал cutting тркала.ДИМЕНЗИИ : 4.5" Дијаметар - .040" Дебелина - 7/8" Арбор.АПЛИКАЦИИ : Овие исклучување дискови може да се користи за да се намали преку различни материјали, но тие се направени специјално за употреба на алуминиум и други обоени метали.УПОТРЕБА : Нашата 4.5" cut-off дискови се направени за употреба на 4,5" агол grinder.INFO : не надминува ВРТЕЖИ во минута на 13,300. Користете соодветна уво, око, рака и тело за заштита при сечење.

Детали

Свеж

Избор на клиенти