.

.

New
Дијамант Тркала, Смола Дијамант Мелење Тркала Абразивен за Легура Сечилото Волфрам Челик 125x10x32x8mm

Дијамант Тркала, Смола Дијамант Мелење Тркала Абразивен за Легура Сечилото Волфрам Челик 125x10x32x8mm

DEN 494.16

Стока
Достапно.

СМОЛА И ДИЈАМАНТ : воланот е изработен од високо квалитетен материјал, кој има отпорност на абење и долг животен век.МЕЛЕЊЕ ТВРД МАТЕРИЈАЛ : Дизајнирани за мелење карбид и тешко челик, камен, метал и други обработка и полирање.ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ : Со висок мелење ефикасност, мазна и непрекинат рабови, абразивен нема да произведе тремор.Поле НА ПРИМЕНА : Овој дијамант воланот е главно се користи во легура нож, го виде ножот, го виде гниење на обработка и брусење.ОБРАБОТКА : смола и дијамант управувачот може да се користи за обработка на волфрам челик, борбата против обработка на челик, од специјален хард кршливи материјали мелење.Спецификација : Материјал : Смола + Дијамант Тежина : Околу.230g/ 8.1 оз Процес : Синтерување Надворешниот дијаметар : 125mm/4.9 инчен Понесе дијаметар : 32-милиметри/1.3 инчен Пакет Листа : 1 * Дијамант Тркала Забелешка : ве Молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.

Детали

Material:
Resin + Diamond
Weight:
Approx.230g/ 8.1oz
Process:
Sintering 
Outer diameter:
125mm/4.9inch
Bore diameter:
32mm/1.3inch
Package List:
1 * Diamond Wheel :
Note:
Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
Свеж

Избор на клиенти