.

.

New
Thirty48 Ultralight Атлетик Работи Чорапи за Мажите и Жените со Лесна Пети, Влага Wicking, Перница Баласт

Thirty48 Ultralight Атлетик Работи Чорапи за Мажите и Жените со Лесна Пети, Влага Wicking, Перница Баласт

DEN 201.12

Стока
Достапно.

Втора Кожа-Нашиот најголем технолошки напредни работи чорапи за Човекот & Жени.Користење на 3-Димензионални моделирање, Thirty48 е дизајниран за нив Anatomically Точно Одговара.Конструиран со Еластичен Ултра Лесни Ткаенини за Лесна Пети Затворање (50% Најлон, 14% Lycra Spandex).Лесна Пети Затворање овозможува комплетна опсег на движење и го спречува абразија на прсти.Влага Wicking Лесни Мрежа (23% Фитил Поли, 14% Lycra Spandex, 13% Памук) обезбедува супериорни вентилација и удобност.Пета повлече табот за лесно и Исклучување работи чорапи. 23% Фитил Поли, 14% Lycra Spandex, 13% Памук.Супер Лесни Работи Чорапи.Ултра Супер Лесни Високо Технолошки Работи Чорапи за Мажи и Жени - Најдобро за сите сорти на вежбање и спорт и секој ден се носат.Ниска намали стил совршено се вклопува со било какви работи, крстот обука, тенис, фудбал чевли/cleats/тренери.Погодни се повлече јазиче овозможува лесно се носат off/on и гарантира дека sock останува во место низ повеќето интензивно вежбање, намалување блистер предизвикува триење и триење.Ние го надминува она што нормално атлетик sock компании се направи во истражување и развој - ние работиме за да се креира state-of-the-art, влага wicking, синтетички помеша ткаенини, што им овозможи на ногата да дишат, да обезбеди поддршка каде што е потребно, и се обликуваат во форма на специфични за секоја нога.

Детали

Свеж

Избор на клиенти