.

.

New
Мауи Џим Makaha Читателот Правоаголна Читање Очила За Сонце

Мауи Џим Makaha Читателот Правоаголна Читање Очила За Сонце

DEN 5759.76

Стока
Достапно.

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Ацетат.Увезени.Најлон рамка.Композитни леќа.Поларизирана. 100% UV заштита слој.Леќа ширина : 64 милиметри.Леќа висина : 34 милиметри.Мост : 17 милиметри.Рака : 130 милиметри.Кликнете на Мауи Џим линкот погоре за да ја посетите нашата бренд продавница, каде што можете да најдете на нашите целиот каталог на очила за сонце.Сите Мауи Џим очила за сонце функција Polarized Plus2 леќи на технологијата, кои одат подалеку од оклопна очите од сјајот и штетните УВ зраци со зголемување на бои за да се открие вистинската убавина на светот околу вас.Уживајте во крајна УВ заштита во комбинација со премиум стил, неверојатна издржливост, отсјај-слободен визија, и боја-зголемување на патентирани технологии.Неутрален Сива леќи нудат највисок достапен светлина намалување и се најкорисни во светла, на директна сончева светлина.Maui Brilliant е Мауи Џим најнапредните леќа материјал кој се одликува оптика речиси како јасно како стакло со само една третина од тежината.Рамки се изградени од лесна, вбризгува најлон, наменета за екстремни удобност и продолжен носат време.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Тоа е, рече дека Makaha беше главен толку убав што Ke Anuenue, божицата на дожд, стана порази со него и го благослови неговата долина со дупли виножита.Како легендата, тие се именуваат за Makaha rimless рамки доаѓаат со леќи толку јасно и живописни дека сè што ќе видите ќе биде само како убава.Како читатели, тие поседуваат речиси невидливи bifocal дека е спакуван во поликарбонат и позиционирана за да се оптимизира растојание погледи, додека ви даваат близина на енергија кога ви е потребна.

Детали

Свеж

Избор на клиенти