.

.

New
Mundial Екстра Широк Boning Нож, Црна

Mundial Екстра Широк Boning Нож, Црна

DEN 360.00

Стока
Достапно.

Екстра широк и беспомошна boning нож.Висок јаглерод нерѓосувачки челик; нема дамка на ножот.Третирани Со Санирани Антимикробна Заштита.Црна polyacetal се справи.Димензии : 6-инчен boning нож.На Mundial Про Серијата е на линија на прибор за јадење специјално наменета за преработка на храна индустрија.Направени од високо-јаглерод, од не ' рѓосувачки челик за зголемена цврстина.Про Серија ножеви и додатоци се Санирани Антимикробна Заштита, која е безбеден третман на полипропилен рачки за да се заштитат од растот на бактерии, квасец, мувла и габи.Во текот на процесот на производство, Санирани адитиви во кој се вградени директно во нож рачки, штитејќи ги од микробиолошка напад.Вклучувањето на овие адитиви, исто така се намалува ризикот од непријатни мириси, со истовремено подобрување на хигиената на ножеви.

Детали

Свеж

Избор на клиенти