.

.

New
XCJ Cupping Терапијата Масажа Комплет,Blackhead Вшмукување Машина, Носот Акни Смена Користи Вакуум Екстракција Алатка за Нега на Кожата Затегнување на Лицето Салон за Убави

XCJ Cupping Терапијата Масажа Комплет,Blackhead Вшмукување Машина, Носот Акни Смена Користи Вакуум Екстракција

DEN 292.56

Стока
Достапно.

Повеќе функции : microcrystalline blackhead масажа апсорпција мулти-функција козметологијата инструмент, exfoliating, ефективна чисти порите, blackheads и масло, што се користи во стомакот, грбот, задникот масажа, има ефект на горење на масти, ефикасно чистење на акни и blackhead.Оштетувања на кожата : кожа-пријателски,Blackhead Отстранување Алатка направени од високо-квалитетна ABS материјал, безбедно и не-токсични, погоден за осетлива кожа и нормална кожа.Употреба : Полека се движи производот и назад на кожата.Не остане на истото место за премногу долго, па како да не ја оштети кожата.Тоа може да го апсорбира масло, whiteheads, акни и полесни blackheads.Враќање на новороденото и не остава траги, ја обновува кожата подмладителен меморија, ревитализира тоа е виталност, создава мазна, свиленкаста, оставајќи никаква трага на пат.На blackhead смена вакуум усвојува најновата технологија, вие нема да почувствувате никаква болка.USB полнење дизајн на blackhead смена го прави пренослив.На blackhead смена нуди 3 различни начини на вшмукување, во зависност од вашиот тип кожа. 4 вшмукување шефовите на blackhead вакуум може да се реши различни проблеми со кожата.ТОПЛО TIPSBefore користење на blackhead смена, ве молиме да користите лицето steamer или топла крпа за 3-5 минути за да се отвори порите.Пред користење на blackhead смена вакуум, можете да се обидете тоа и на други делови на вашето тело да се чувствуваат силата на вшмукување.Кога го користите blackhead вакуум, можете да започнете со помал вшмукување ниво, особено за чувствителна кожа.Кога го користите blackhead вакуум вшмукување на смена, се движи полека и да не го оставиме тоа на истото пора во случај на кожата модринка.По користење на порите вакуум, треба да се користат мраз крпа или ладна вода за да се врати на третирани пора.Производ материјал : ABS material Color : бела,се Зголеми gold Charging напон : 5 VRated моќ : 2.5 WBattery капацитет : 5000m Ah PACKAGE INCLUDES1 x Електрични massager1 x Корисникот Manual1 x USB Полнење Cable4 x Пластични главата.

Детали

Свеж

Избор на клиенти