.

.

New
OUWEE C903V Лаптоп Батеријата Компатибилен со Dell Прецизност 7550 7750 Серија Лаптоп PKWVM 0CR72X CR72X 068N03 0447VR 11.4 V 68Wh 5667mAh

OUWEE C903V Лаптоп Батеријата Компатибилен со Dell Прецизност 7550 7750 Серија Лаптоп PKWVM 0CR72X CR72X 068N03

DEN 1324.80

Стока
Достапно.

【Батерија тип】Li-ion.Напон : 11.4 V .Капацитет : 68 Wh 5667m Ah. 【Компатибилен Дел Број】PKWVM C903 V 0 CR72 X CR72 X 068 N03 0447 VR. 【Замена За Лаптоп】Dell Прецизност 7550 7750 Серија Лаптоп. 【Конектор】Пред ставање на твојот ред,ве Молиме обратете се до сликата и да го провери тоа.Бидејќи производи произведени од различни фабрики ќе има разлики, како што се големината, кабел должина, интерфејс и др. 【Употреба Вештини】Ако новата батерија не е призната во текот на почетната инсталација, ве молиме повторно инсталирајте и проверете дали интерфејс е целосно поврзани.Празнење на новата батерија од 5% (не 0%), потоа на полнење и циклус 3-4 пати да се разбудам на новата батерија.Добредојдовте на OUWEE OUWEE главно се продаваат адаптер, лаптоп и Таблет батеријата, моќ банка , итн.Пред поставување на вашата нарачка, ние високо го предложат да го отворите задниот случај на вашите latptop и проверете точниот број на делот од вашиот лаптоп е оригинална батерија. 1.Батерија Тип : Батерија Li-ion Батерија 2.Модел : C903 V 3.Напон : 11.4 V 4.Capatity : 68 Wh 5667m Ah 5.Конектор : погледнете ја сликата и да го провери тоа. 6.Сертификат : CE,Ro HS,FCC,100% Нов од Производителот, Одделение Мобилен 7.Грижете се-Бесплатно Гаранција : По OUWEE, ние веруваме во нашите батеријата.Тоа е причината зошто ние го врати сите нив со 12-месечна гаранција и да се обезбеди пријателски услуги на клиентите, лесна-за-се постигне поддршка. 8.Замена за Дел Број : PKWVM C903 V 0 CR72 X CR72 X 068 N03 0447 VR 9.Компатибилни Модели (користете "Ctrl+F за да го најдете вашиот модел брзо") Одговара за Dell Прецизност 7550 Серија Одговара за Dell Прецизност 7750 Серија Не се сите модели се наведени,ве молиме проверете дел на број на вашата оригинална батерија. 10.Пакет се вклучени : 1 X C903 V Батеријата. 11.За Оптимално Користење на батеријата : ①Discharge на новата батерија од 5% (не 0%), потоа на полнење и циклус 3-4 пати да се разбудам на новата батерија. ②The важна точка е да се изврши целосна одговорност полнење на секој втор месец за да го продолжите траењето на батеријата. ③Don не поврзете го адаптерот за долго време додека го користите батеријата.Тоа може да ја оштети батеријата. ④Avoid вештачки шокови, демонтажа, здроби или пункција.Не ги фрлајте во оган или вода. ⑤Avoid користење на батеријата во средина каде што температурата е премногу висок или премногу ниски.

Детали

Свеж

Избор на клиенти