.

.

New
40 mL / 1.35 ОЗ Kraft Картон Lip Balm/Лекувам/Козметички/Лосион Тегли x100

40 mL / 1.35 ОЗ Kraft Картон Lip Balm/Лекувам/Козметички/Лосион Тегли x100

DEN 169.68

Стока
Достапно.

Овие тегли се обновува biodegradable и рециклираат.Бродови, секој ден од MN.Масло Отпорни На Хартија Barrier.Jar Форма Фактор.Големина : 46mm x 40mm 40m L / 1.35 оз единствена тегла форма фактор, кој може да се користи за кога треба само малку од нешто посебно Тегла користи во споредба фото е 0.25 оз деновите на пополнување депонии со користат пластични lip balm / лекувам / лосион бар контејнери е завршена.Она што е точка на правење на вашиот сопствен органски balms и salves со љубов и грижа само да се стави ги во пластични контејнери кои НИКОГАШ нема да се распаѓаат?Вашиот производ не може да биде 100% природни, освен ако пакетот доаѓа во е 100% biodegradable.Овие kraft хартија 100% рециклираат тегли се одличен еко пријателски алтернатива за тегли направени од нафта базирани на пластика.Овој Оглас Е За : 40m L/1.35 ОЗ Kraft Картон Контејнери x 100.

Детали

Свеж

Избор на клиенти