.

.

New
CDQYA Rectifier Филтер за Напојување Одбор 7а Прилагодливи Напон Цевка Засилувач со Вжарено Регулатор на Напон Ac 35v

CDQYA Rectifier Филтер за Напојување Одбор 7а Прилагодливи Напон Цевка Засилувач со Вжарено Регулатор на Напон

DEN 2628.48

Стока
Достапно.

Тоа е линеарна чекор надолу модул.Иако напон спектар на вредноста може да биде прилагодена од 2.5 V да 37 V, се препорачува работен притисок разлика биде во рамките на 10 V, бидејќи потрошувачката на енергија е пропорционална на притисок разлика.Ако излезниот напон е потребно да се биде 24 V, идеален DC напон пред стабилизација е 26 V, и тогаш тоа е претворена во AC формула (26 Vdc / 1,4 пати = 18 Vac), така 18 V излезниот трансформатор е идеален.На коло од овој производ е направен од високо-квалитет 1.6 mm двострано стаклени влакна одбор, двострано жици, и калај-позлата процес.Главниот филтер capacitor pin е опремен со "доведе pin/тешко pin" соживот дизајн, и дијаметарот на capacitor е филтер capacitor на 23mm.Изгледот усвојува класичен една точка заземјување, сите заземјување жици се бакарни жици, и компоненти се организира симетрично, која е убава и великодушни.

Детали

Свеж

Избор на клиенти