.

.

New
TUMS Гумени Каснувања Antacid Таблети за Горушица и Киселина Варење Олеснување, Избрани Плодови, 60 Count

TUMS Гумени Каснувања Antacid Таблети за Горушица и Киселина Варење Олеснување, Избрани Плодови, 60 Count

DEN 189.60

Стока
Достапно.

Ако имате горушица, во текот на бременоста, постојат третмани вашиот доктор може да ви препише или препорачуваме.Овие дополнителна сила горушица олеснување таблети дојде во компактен, рециклираат шише дека е лесно да се stow за секогаш кога горушица штрајкови.TUMS Гумени Каснувања Chewable Antacid Таблети одат на работа во секунди за вкусна, chewable горушица олеснување.Глутен Слободни : Ова се металоиди и кисело стомакот олеснување медицина има активна состојка 750 mg калциум карбонат.HSA и FSA квалификувани производ.Доверлив Бренд : TUMS е Америка број 1 antacid, обезбедување на доверливи горушица помош за 90 години, поддржан од страна на гаранција за квалитет.Мулти-Симптом Олеснување : Ова се металоиди медицина третира четири знаци на горушица : гори во градите, киселина варење, кисело стомакот и стомакот се поврзани со овие симптоми.Секој chewable таблета обезбедува брзо олеснување во секој залак.Број 1 на Докторот Препорачува : TUMS е број 1 препорачува возрасни antacid бренд од страна на лекари, фармацевти и ОБ-GYNs.Со TUMS Гумени Каснувања, ќе добиете вкусен, брзо дејствување горушица олеснување во секој гумени залак.Прашајте го вашиот лекар ако TUMS и други опции се соодветно за вас.Содржина : 60 TUMS Гумени Каснувања Antacid Таблети за Chewable Горушица Олеснување и Киселина Варење Олеснување во избрани бери вкусови (јагода, се меша боровинка, малина) со вкусна надворешната школка и мека центар во пренослив, resealable шише.Сите TUMS производи се глутен тестиран и одговара на упатствата за "глутен слободни." TUMS Дополнителна Сила, Ултра Сила, Шеќер-Слободни и TUMS Пијалаци се сите млечни слободни.TUMS antacid таблети се број 1 препорачува возрасни antacid бренд од страна на лекари, фармацевти и ОБ-GYNs.TUMS Гумени Задоволства содржи млечни производи и TUMS Гумени Каснувања се произведени во фабрика, која содржи млечни производи.TUMS, со активна состојка Калциум Карбонат, патува директно до изворот на горушица.TUMS почнува да се неутрализира горушица предизвикува киселини во стомакот на контакт кој обезбедува брзо олеснување за вашиот тешки горушица.

Детали

Свеж

Избор на клиенти