.

.

New
JC&P широк Спектар Аквариум LED Светло со можност да биде продолжен Загради со Црвена, Зелена, Сина и Бела Led диоди Водни Риба Резервоарот Светлина

JC&P широк Спектар Аквариум LED Светло со можност да биде продолжен Загради со Црвена, Зелена, Сина и Бела Led

DEN 671.76

Стока
Достапно.

【УЛ Заверена и широк Спектар】Електрична Енергија е УЛ ceritified кои го прават тоа 100% безбедни за аквариум хоби.Супер светло Полн Спектар, Енергетски Ефикасни и Долготрајни LED светилки СО Бело, Сина, Зелена и Црвена Led диоди. 【Прилагодите тоновите на Бојата и Осветлувањето】WRGB 3 боја канали.Прилагодливи Полн Спектар На Бои. 9 прилагодува осветленоста нивоа. 【Вграден Тајмер и 3 Меморија Режими】можете да го поставите светлото на мерењето на 6, 8 или 10 часа вклучување/исклучување на тајмери.Меморија Начини : со полна боја контроли.Зачувајте ја вашата омилена боја и прилагодувања за подоцнежна употреба. 【Прилагодливи Метални Протези】Светлина е 18" Долг и 2" Широк (45x5 cm), поставете аквариум резервоарот од 18"-28" (46-71 cm) и да ги собере сите аквариум работ на рамката. 【Ултра-тенок Алуминиум Легура Школка】што го прави Силен, Издржлив и Лесен.Овозможува дисипација на топлина за да го продолжи животниот век на Led диоди.Зошто JC&P Аквариум Светлата?★ Електричната Енергија е УЛ овластен да го задржи нашиот аквариум хоби 100% безбедно★ Ултра-тенок Алуминиум Легура Школка што го прави Силен, Издржлив и Лесен★ Висок Квалитет широк Спектар Led диоди добра за одгледување на аквариум растенија!★ Сина, Црвена, Зелена и Бела Светла за да се подобри изгледот на вашите риби тенкови★ 12 месеци Гаранција! 100% Задоволството На Клиентите!Производи Функција✔️Светлина Тела : 18" Долг и 3.5" Широк (45x9 cm), Светлосни тела со можност да биде продолжен заградата до 28"L x 3.5" W (71x9 cm)✔️2800 Lumens во 12" висок // 21 W // 18 Бела, 12 Сина, 12 Црвени, 6 Зелена Led диоди✔️се Вклопува Аквариум од 18" - 28" долг // Вклопува Аквариум Големина 10 Литри, 15 Литри, 20 Литри Екстра Висока, 16-26 Галон се Поклонат Пред✔️ Прилагодено Боја : WRGB 3 боја канали.Прилагодливи Полн Спектар На Бои.✔️Осветленоста Контрола : способност да ја прилагодите светлината интензитет од 0-100% ✔️Бела светлина, може да се прилагоди нагоре за да 7000-7500 Kelvin✔️Три Меморија Начини : со полна боја контроли.Зачувајте ја вашата омилена боја settings.✔️Вграден Тајмер : 6h, 8h, 10h тајмери.Светло се исклучува автоматски по 24 часа, кога беше последен вклучен и да се исклучи врз основа на вашиот тајмер период. ✔️Се препорачува осветлување време е 6-10 часа Она што е во box1 x LED JC&P Аквариум Светлина Fixture2 x Прилагодлив за монтажа поддршка brackets1 x Моќ Adapter1 x Прирачник Instruction1 x Жичен Контролер.

Детали

Свеж

Избор на клиенти