.

.

New
Helios Висока Излезна Двојна Аквариум Светлосни Тела со Светилки, 2 од 24-Watt

Helios Висока Излезна Двојна Аквариум Светлосни Тела со Светилки, 2 од 24-Watt

DEN 1116.72

Стока
Достапно.

Елегантни алуминиум худ.Електронски баласт. 95 Отсто рефлексивни валани рефлектор.Силиконски endcaps.Користи стандардна големина Т-5 светилки.Опис на производот Helios ХО T5-IV заврши висока излезна Т-5 двојна сијалица светлина тела доаѓа опремен со еден 24 вати Супер сино сијалица и еден 24 вати 11,000 Kelvin бел ден сијалица.Елегантни алуминиум хаубата има 95-Отсто рефлексивни алуминиум валани рефлектор и светилки се обезбедени со силиконски отпорни на влага endcaps.Напојува со цврста состојба електронски баласт за висока лумен излез и кул работа.Тела вклучуваат внатрешно и off прекинувач и покачена монтажа нозе. 95% рефлексивни параболична reflector Moisture отпорни на крајот-caps Euro големина светилки се вклучени : 11,000 к бел ден и Супер Blue On/Исклучување со 6 ft.моќ cord Features95% рефлексивни параболична reflector Moisture отпорни на крајот-caps Euro големина светилки се вклучени : 11,000 к бел ден и Супер Blue Sleek алуминиум hood Solid државата електронски ballast Fits сите универзални Евра големина bulbs High лумен output On/Исклучување со 6 ft.моќ cord Cool операција"NDA" Нема Темни Простор Helios Standard светлина тела кои користат стандарден Американски светилки на располагање во сад не се направени за да ја осветлат заврши аквариум.Всушност, 24 во.сијалица се користи во 36.аквариум комплет со тоа 30% од аквариумот е без светлина.Helios ХО T5-IV Тела се обичај прилагодени со Универзална Евра големина светилки, што значи дека светлата вашиот аквариум целосно од крај до крај.Description Parabolic полиран двојна сијалица алуминиум рефлектор овозможува и до 95% рефлексивни.Секоја сијалица е заштитена со отстранлив силикони крајот капи.На крајот капи се отпорни на влага и ќе ги штити светилки иглички од сол и влага изгради.Секој тела вклучува супер сино висока излезна lamp, T5 и 11,000 к висока излезна lamp, T5.Елегантни поток линија худ кој доаѓа во комплет со прилагодливи подигнати нозе и регистрација на и исклучување.

Детали

Свеж

Избор на клиенти