.

.

New
Finnex Stingray Аквариум LED Светло

Finnex Stingray Аквариум LED Светло

DEN 1738.32

Стока
Достапно.

48" Молив Тенка Мулти Боја LED Тела. (56) 7000k + (8) Actinic Сини Led + (8) 660nm Црвени Led диоди.Точно 660nm ЦРВЕНИ Високи CRI Постигнувајќи LED Светилки. 27 Излез Watts.Три-боја се Вклопуваат да се Промовира и да Покажат Жители.На Sting RAY LED серија карактеристики како тенок худ дека тоа е речиси невидливо врвот аквариум.Најдобро одговара како боја подобрување на дополнителни светлина или самостојна тела за ниско-tech поставување.На Sting RAY нуди на корисниците три различни бои во својот аквариум. 7,000 к Дневните Led диоди се користат за да заличи на целиот аквариум.Покрај тоа, 660nm ЦРВЕНИ Led диоди и Actinic Сини Led диоди се инкорпорирани да се потенцира бои во текот на аквариум, во прилог на обезбедување со основни водните животни поддршка.Вистинската 660nm ЦРВЕНИ Led диоди, исто така, ефикасно врв фотосинтеза активност.Вклучени со Sting RAY се јасно пластика нозе и еден пар на монтажа клипови ако корисниците би сакале да се лесно да се закачите на нивните тела во внатрешноста на крошна.

Детали

Свеж

Избор на клиенти