.

.

New
Бран Точка 6-Pack Гребен Бран ХО Т-5 24-Вати Универзална Аквариум Светилка

Бран Точка 6-Pack Гребен Бран ХО Т-5 24-Вати Универзална Аквариум Светилка

DEN 1551.36

Стока
Достапно.

Високото lumens по вати сооднос.Оптимална боја препевот.Универзална замена на сијалица за сите ХО Т-5 светлосни тела. 0. 0. Бран точка Гребен бран 24 вати 6 пакет на висок квалитет разноврсна висока излезна Т-5 светилка која може да биде универзална замена светилки за индустриски стандард висока излезна Т-5 светлосни тела.Ова е следната генерација во Actinic светлина, крушка е комбинација на две различни бои spectrums сина светлина и е во комбинација со нашата Гребен Бран 420 nm actinic светлина.На емитуваат светлина обезбедува соодветна светлосен спектар за раст на photosynthetic корали.Комбинацијата на светлината, исто така, ќе помогне во возвишеното аквариум и да се обезбеди око пукање боја предизвикува корали да fluoresce.Тоа е стандард светилка во сите ХО Т-5 Бран-точка светлина капи.За употреба : Saltwater, гребен и слатководни аквариуми.

Детали

Свеж

Избор на клиенти