.

.

New
3M AB5050 0.26 x 15 МИЛИОНИ Црна Акрилна Лепило EMI Апсорбер, 0.26 x 16.4 yd

3M AB5050 0.26 x 15 МИЛИОНИ Црна Акрилна Лепило EMI Апсорбер, 0.26 x 16.4 yd

DEN 1327.20

Стока
Достапно.

Се користи за апликации кои бараат електромагнетни апсорпција.Потиснува зрачеше на бучавата од електричните уреди за широкопојасен интернет радио фреквентен опсег.Најчесто се користи за мобилен телефон (SAR намалување), RF блок и радар затајување и стелт перформанси во воена опрема.Полимерни смоли со метални шушка додатен поддршка.Индустриски одделение производ.Објектот Должина String : 16.4 Дворови | Item Ширина String : 0.26 инчи | Боја : Црна | Број на Предмети : 1 Опис на Производот : . 3 M EMI Апсорбер AB5000 Серија се состои од флексибилни мек метал снегулки додатен натоварени полимерни смоли и акрил притисок чувствителни лепило. 3 M апсорбер AB5000 серија е достапен во стандардна А4 големина и 210mm (ширина) x 15 метри должина) во тек.

Детали

Свеж

Избор на клиенти