.

.

New
3M Виски-Заварување Акрилик Лепило DP8410NS, Зелена, 490 mL Duo-Pak

3M Виски-Заварување Акрилик Лепило DP8410NS, Зелена, 490 mL Duo-Pak

DEN 1655.76

Стока
Достапно.

11 минута работа живот со 36 минути за да структурна сила.Долгорочните обврзници со одлична стриже, кора и големо влијание сила.Обврзници за различни површини, вклучувајќи ги повеќето метали и пластика.Висока јачина со минимална површина првично училиште.Карактеристики spacer монистра за контрола на обврзници линија дебелина. 3 M Виски-Заварување Акрилик Лепило DP8410 NS е не-дисторзии, тешки, две-дел акрилик лепило.Оваа зајакнато производ обезбедува подобрување на лепливоста на многу пластика и метали, вклучувајќи ги и оние со малку мрсна површини.Тоа е издржлива и на производот кој се одликува со брза стапка на сила се изгради за да се обезбеди структурна сила во само неколку минути. 3 M Виски-Заварување Акрилик Лепило DP8410 NS е не-дисторзии, тешки, две-дел акрилик лепило.Оваа зајакнато производ обезбедува подобрување на лепливоста на многу пластика и метали, вклучувајќи ги и оние со малку мрсна површини.Тоа е издржлива и на производот кој се одликува со брза стапка на сила се изгради за да се обезбеди структурна сила во само неколку минути.Акрилик лепила два-дел метил methacrylate лепила (ММА) кои обезбедуваат одлична врска сила и издржливост.Често се нарекува епоксидни лепила или епоксидна лепак, acrylics всушност припаѓаат на одделни хемиски семејство со свои уникатни карактеристики.Акрилик лепила имаат неколку карактеристики кои ги прават полесно да го користите, вклучувајќи ги и многу побрзо се излечи брзина, високо ниво на толеранција за мрсна или неподготвени сврзување површини и способноста да се поврзе со широк спектар на материјали, вклучувајќи ги и речиси сите пластични делови.Поновите акрилик лепило формулации се собна температура стабилни со долг рок на траење.

Детали

Свеж

Избор на клиенти