.

.

New
Заварување-На 4 Акрилик Лепило - 4 Мл Пакување од 3

Заварување-На 4 Акрилик Лепило - 4 Мл Пакување од 3

DEN 279.36

Стока
Достапно.

Умерено Брзо Поставување Растворувач Цемент за Сврзување Акрилик.Вода-тенок, малку запаливи цемент формулиран за да брзо да се развие многу јасни и висок сила обврзници за многу термопластични супстрати.Може да се користи со 1-1/4 течност унца овална полиетилен стискаш-тип апликатори шише со 1-1/2 инчен игла.Боја : Јасно.Пакување од 3. Умерено Брзо Поставување Растворувач Цемент за Сврзување Акрилик.ЗАВАРУВАЊЕ-НА 4 е вода-тенок, малку запаливи цемент формулиран за да брзо да се развие многу јасни и висок сила обврзници за многу термопластични супстрати.Обврзницата може да се постигне со првиот омекнување на површини за да биде придружуван, а потоа спојување нив заедно со дисипација на растворувач.Почетна врска форми во прашање на минути и е проследено со значаен и континуиран пораст на обврзници сила во текот на следните неколку часа.ЗАВАРУВАЊЕ-НА 4 може да се користи од страна на некои пластични fabricators затоа што тоа е помалку веројатно да го напушти вајт знаци (најчесто се нарекува свенлив).За слични апликации, но побрзо поставување на цемент, ЗАВАРУВАЊЕ-НА 3 се препорачува.Заварување-На 4 Акрилик Лепило вода тенка, малку запаливи, умерено брзо поставување, руменило-отпорни растворувач цемент за сврзување акрилик.Тоа, исто така, ќе се поврзе со други термопластични како што полистирен, КАБИНАТА (целулоза ацетат butyrate), и поликарбонат за себе.Не се поврзе со крстот-поврзани acrylics.СУПСТРАТ ПРЕПОРАКИ : ЗАВАРУВАЊЕ-НА 4 е формулиран како руменило-отпорни на цемент за сврзување акрилик (поли-метил methacrylate) до себе.Тоа, исто така, ќе се формира силна обврзници со други термопластични како што полистирен, КАБИНАТА (целулоза ацетат butyrate), и поликарбонат за себе.Тоа е не се препорачува за крстот-поврзани акрилик.Боја : Clear Contents of Можете : 1/4 пивце (4 fl мл) Пакување од 3.

Детали

Свеж

Избор на клиенти