.

.

New
Заварување-На 3 Акрилик Лепило - 4 Оз и 3 Пакет на Заварување-На Апликатори Шише со Игла

Заварување-На 3 Акрилик Лепило - 4 Оз и 3 Пакет на Заварување-На Апликатори Шише со Игла

DEN 626.40

Стока
Достапно.

Вода-тенка, не-запаливи цемент формулиран за да брзо да се развијат со голема сила, јасно обврзници за многу термопластични супстрати.Тоа, исто така, обврзници и други пластични делови како што се styrene, butyrate, и polycarbonates за себе.Тоа е не се препорачува за крстот-поврзани акрилик.Содржината на Може да : 4 fl мл. 3 Пакет на Заварување-На Апликатори Шише со Игла.Многу Брзо-Поставување на Растворувач Цемент за Сврзување Акрилик.ЗАВАРУВАЊЕ-НА 3 е вода-тенка, не-запаливи цемент формулиран за да брзо да се развијат со голема сила, јасно обврзници за многу термопластични супстрати, особено акрилик.Обврзницата може да се постигне со првиот омекнување на површини за да биде придружуван, а потоа спојување нив заедно со дисипација на растворувач.Почетна врска форми во рок од неколку минути и брзо се зголемува во сила.Значителна сила ќе се добиени во рок од само неколку часа.Под одредени услови, особено со висока влажност, бел белег на пластика (најчесто се нарекува свенлив) понекогаш може да се сретне.Каде повеќе руменило отпорни на цемент и повеќе отворени време е потребно, ЗАВАРУВАЊЕ-НА 4 се препорачува.Заварување-На 3 Акрилик Лепило е вода тенка, многу брзо сет, растворувач тип лепило за acrylics.Тоа, исто така, обврзници и други пластични делови како што се styrene, butyrate, и polycarbonates за себе.Не се поврзе со крстот-поврзани acrylics.СУПСТРАТ ПРЕПОРАКИ : ЗАВАРУВАЊЕ-ON3 е формулиран за цементирање акрилик (поли-метил methacrylate) пластика за себе.Тоа, исто така, ќе се формира силна обврзници со други термопластични како што полистирен, КАБИНАТА (целулоза ацетат butyrate), PETG (полиетилен терефталат гликол) и поликарбонат за себе.Тоа е не се препорачува за крстот-поврзани акрилик.Боја : Clear Contents of Можете : 4 fl мл.

Детали

Свеж

Избор на клиенти